7 listopada 2017 1 min to read

PRZYGOTOWANIA DO MATURY

Matura nieprzypadkowo określana jest mianem egzaminu dojrzałości. W końcu jest to jeden z najważniejszych testów w naszym życiu, a pod względem sprawdzianów typowo intelektualnych- zdecydowanie nadrzędny. Już od samego początku edukowania ucznia na etapie szkoły średniej, młodzież jest 'katowana' psychicznie, że matury łatwo zdać nie jest, że wskaźnik osób chętnych na wybrane kierunki studiów jest z roku na rok coraz wyższy, że matura to potężny stres, a najbliższych kilka lat intensywnej nauki ma prowadzić wyłącznie do tego, żeby tenże test solidnie zdać. W konsekwencji tego, nie ma się co dziwić, że uczeń może zacząć odczuwać presję, a w konsekwencji tego, po prostu nauka mimo starań i chęci zupełnie mu nie wychodzi. Stres potęguje zniechęcenie. Co zatem robić, aby od początku liceum, technikum czy szkoły zawodowej uczyć się skutecznie na tyle, aby w ostatnim roku maturalnym nie było niepotrzebnej paniki? Najważniejsze to przestrzeganie paru zasad, które powinny stać się naszymi nawykami. Ucz się regularnie- po trochu, ale ciągle. Nie jest zalecana złota zasada studenta w okresie sesji, aby nauczyć się na blachę noc przed testem, zdać pozytywnie i zapomnieć. Musisz wykazać się sumiennością, ale jeżeli przymusisz się parę czy kilkanaście razy, takie nawyki systematycznego edukowania się, na pewno wejdą Ci w krew.