13 listopada 2017 1 min to read

STRES PRZED MATURĄ

To normalne, że przed najważniejszym egzaminem maturalnym, jakim jest egzamin dojrzałości, mianem którego określa się maturę, każdy uczeń szkoły średniej odczuwa presję, nacisk, stres, piętno psychicznie wywierane przez ambitnych rodziców, chcących wysłać dziecko na studia, nauczycieli dążących do poprawienia statystyk maturalnych szkoły, pracowici koledzy, z jakimi rywalizujemy. Co więcej, jeżeli zależy nam na dalszym wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego warszawa kształceniu, naturalne wydaje się, że obawiamy się porażki. Warto jednak dołożyć wszelkich starań co do tego, aby ten jakże szkodliwie na nas działający stres odpowiednio zmniejszyć. Zredukowanie go jest możliwe poprzez nie przemęczanie się- zarówno fizyczne niewyczerpywanie organizmu, jak i psychiczne. Musisz wysypiać się, zdrowo odżywiać i zażywać sportu. Dodatkowo przyda się zmiana nastawienie, a mianowicie pozytywne nastawienie- nie zniechęcaj się, nie myśl o porażce, a o sukcesie. Przecież nie wiesz, czy pójdzie Ci źle, więc nie panikuj na zapas, bo to tylko wzbudza w Tobie nieśmiałość i zbędnie blokuje Cię. Na koniec jeszcze jedna złota rada – nie porywaj się z motyką na słońce, a więc mierz siły na zamiary. Jeżeli jakiś przedmiot to Twoja pięta Achillesowa, nie powinieneś się na niego decydować, jako fakultet dodatkowo zdawany na egzaminie maturalnym. Odpuść zmień kierunek obrany na dalszą edukację, zamień ten przedmiot na inny.

Autor: tablice informacyjne