15 listopada 2017 1 min to read

AKTYWNIE NA ZAJĘCIACH

Jeżeli masz kłopot z systematycznym i co ważne – efektywnym uczeniem się we własnym zaciszu domowym, to znak, że powinieneś dołożyć wszelkich starań, co do tego, żeby odpowiednio koncentrować się na lekcjach szkolnych. Nie jest to wcale łatwe zadanie, ale tez nie niemożliwe do osiągnięcia. W tym celu Foldery Grodzisk Wielkopolski powinieneś zwłaszcza nauczyć się czerpać z zajęć szkolnych czy uczelnianych maksymalnie jak to możliwe. Robimy to na różne sposoby, a przede wszystkim konstruując notatki. Ich właściwe sporządzenie pozwala na to, żebyś miał podparcie i utrwalał odpowiednio swoją wiedzę. Możesz czytać notatki samodzielnie sporządzone, a w ten sposób zapamiętasz więcej niż wkuwając z obszernych książek. Poza tym, pisząc coś własnoręcznie, a nie zgłębiając już wykreowany tekst, prawdopodobnie zyskasz więcej- na pewno o niebo więcej zapamiętasz. Kolejna kwestia to sprawa techniczna taka jak umiejscowienie się w takim miejscu w klasie czy też na Sali lekcyjnej, żeby nie było kłopotu z dokładnym słuchaniem. W szczególności jest to ważne na takich przedmiotach jak języki obce, gdzie często puszczane są nagrania i warto, żeby je wyraźnie słyszeć. Przydatnym trikiem w efektywnym korzystaniu z lekcji szkolnych są także pytania zadawane nauczycielowi, które pozwolą rozwiać nasze wszelkie wątpliwości.

Autor: http://hologramy-els.com/