JAK SIĘ UCZYĆ?

Nauka aby była efektywna i wiązała się z wyraźnymi sukcesami ucznia powinna być nie tylko regularna, ale także oparta na kilku trafnych wskazówkach odnoszących się do poprawy koncentracji, zwiększenia skupienia, lepszego zorganizowania się, a tym samym likwidowania niepotrzebnego stresu, spięcia, zredukowania poziomu odczuwanej presji itd. My mamy kilka sprawdzonych sposobów na to, żeby radzić sobie z edukacją tak, by z jednej strony nie męczyć się szczególnie, a z drugiej- żeby nie decydować się na klasyczne zakuwanie, które wiąże się z równie szybkim zapominaniem tego, co przyswoiliśmy. Ponadto ułatwimy Ci wpaść w rytm uczenia się, przekazując kilka sprawdzonych porad, z jakich warto skorzystać. Po pierwsze- odciągacze. Rozumiemy przez to wszystkie te drobiazgi, które odciągają naszą uwagę od książek. Najczęściej jest to włączony telewizor czy komputer, w które bezmyślnie się zagapiamy, zapominając o tym, że mieliśmy się przecież uczyć. Zmorą uczniów i studentów jest na chwilę obecna, wyposażony w rozmaite komunikatory i ciekawe aplikacje- telefon komórkowy. Dlatego też, aby nic Cię urządzenia biurowe nie kusiło, powyłączaj sprzęt, a telefon odłóż na bok i najlepiej wycisz bądź zupełnie wyłącz w nim dźwięk. Nic nie zrobisz na siłę, jeżeli nie będziesz mieć do tego energii, dlatego też bardzo ważne okazuje się regularne wysypianie się. Twój organizm może przyzwyczaić się do zarywanych nocy, a także lanych w siebie używek kofeinowych w postaci kaw czy też napojów energetycznych, lecz niestety – nie przyniesie to żadnego większego pożytku na dłuższą metę, a jedynie doprowadzisz się do stanu chorobowego. To, co uczyłeś się nocą, niewyspany i zmęczony w dwie czy trzy godziny, równie dobrze możesz opanować w godzinę czy półtorej, kiedy będziesz zregenerowany, a Twój organizm wypoczęty.